Paziņojumi

Tīrākā pludmale Latvijā – kempingā "Abragciems"

15. jūnijs, 2017

AS “Latvijas Finieris” kempings “Abragciems” jūnija sākumā ir atklājis sezonu un līdz pat 30. septembrim gaida atpūtniekus Latvijas tīrākajā pludmalē. Jau trešo gadu pēc kārtas šādu atzinumu Abragciems” ir saņēmis pasaulē populārākā tūrisma ekosertifikāta – Zilā Karoga – vērtēšanas ietvaros. Šogad, pateicoties kempinga darbinieku ieguldītajam darbam, 2. jūnijā “Abragciems” pludmalē Zilais Karogs tika pacelts jau 12. reizi.

Kā ierasts, arī šajā sezonā kempings “Abragciems” piedāvā atpūtas iespējas gan individuāliem jūras mīļotājiem un ģimenēm, gan izīrē telpas kolektīviem pasākumiem. Turpinās arī iepriekšējos gados uzsāktā atpūtas un ekskursiju programma skolēnu grupām. Plašāka informācija un kontakti atrodami kempinga mājas lapā www.abragciems.lv.

Latvijā Zilā Karoga programmu koordinē Vides izglītības fonds. Pašvaldībās, kur plīvo Zilais Karogs, kopš 2012. gada, saskaņā ar ANO vides programmas vadlīnijām, tiek veikts jūras piesārņojošo atkritumu monitorings. “Ilgtermiņā redzams, ka “Abragciems” ir tīrākā no Zilā karoga peldvietām Latvijā,” atzīst Zilā Karoga programmas nacionālais koordinators Jānis Ulme.

Peldvietām, lai iegūtu Zilā Karoga sertifikātu, ir jāatbilst 33 kritērijiem, kas sadalīti četrās grupās – vides izglītība un informācija, ūdens kvalitāte, apsaimniekošana un serviss, kā arī drošība. Lai nodrošinātu neatkarīgu un pilnvērtīgu izvērtēšanu, Zilā Karoga pieteikumi tiek vērtēti divos līmeņos – nacionālajā un starptautiskajā. Kopumā šajā sezonā starptautiskā Zilā Karoga žūrija atbalstījusi 21 Latvijas peldvietas un jahtu ostas kā atbilstošas visām sertifikācijas prasībām, tā nostiprinot Latvijas līderpozīcijas Baltijas valstīs.