Solītais īstenots. Dabiski.


Mūsu kopīgais ceļš uz izcilību mērāms jau 30 gadu garumā

“Latvijas Finiera” 30 gadu jubilejas koncerta Dzīvības koks ieraksts

 

Par mums

Koncerna “Latvijas Finieris” ceļš uz izcilību mērāms jau 30 gadu garumā. Paldies visiem kolēģiem, klientiem un sadarbības partneriem, ar kuriem kopā esam rakstījuši savu vēsturi. Paldies visiem, ar kuriem kopā veidojam ilgtspējīgu nākotni!

Mēs nezinām, kuram pirmajam radās ģeniālā ideja par saplāksni kā materiālu. Vēsturiskās liecības norāda, ka tas varētu būt noticis senajā Ēģiptē. Protams, “Latvijas Finieris” nav tik sens. Mūsu uzņēmuma pirmsākumi pretim bērza saplākšņu ražošanas industrijai Latvijā meklējami 1873. gadā.

Kopš tā laika vēsture metusi daudz līkloču. Būtiskākais pieturpunkts ir 1992. gada 2. oktobris, kad dibināta akciju sabiedrība “Latvijas Finieris”. Atzīmējot trīsdesmito gadadienu, lepojamies, ka mūsu uzņēmums apvieno Baltijas jūras reģionā paaudzēs uzkrātās zināšanas bērza saplākšņa ražošanā. Esam gandarīti, ka mūsu klienti visā pasaulē novērtē saņemtā servisa un saplākšņa produktu augsto kvalitāti. Un esam droši par ilgtspējīgu attīstību, jo savu nākotni balstām atjaunojamos resursos, modernās tehnoloģijās un gudrā komandā.

Solītais īstenots. Dabiski.

 

 

“Latvijas Finiera” misija, vīzija, pārliecība un vērtības

Mūsu misija

Dot iespēju veidot ilgtermiņa attiecības produkcijas pircējiem, meža īpašniekiem, sadarbības partneriem, uzņēmumā strādājošajiem un citām iesaistītajām pusēm – atbildīgi strādāt, atbildīgi pelnīt un atbildīgi ieguldīt nopelnīto.

Mūsu vīzija

Būt pasaules līderim augstas veiktspējas risinājumos uz bērza saplākšņa produktu bāzes.

Mūsu pārliecība

Saplākšņa produkti ir un būs viens no labākajiem un ekonomiski izdevīgākajiem bērza koksnes izmantošanas veidiem rūpniecībā, reizē arī pārējiem bērza izcelsmes produktiem būs pieaugoša loma bioekonomikas attīstībā.

Mūsu pamatvērtības ir:

 • Drošība. Mēs veidojam drošu vidi un rīkojamies ilgtspējīgi
 • Cieņa. Mēs cienām viens otru un veicinām godprātību, lojalitāti un uzticēšanos
 • Uzņēmība. Mēs esam sava darba saimnieki – ieraugām, uzņemamies un izdarām
 • Attīstība. Mēs pilnveidojamies paši un veicinām citu izaugsmi

 

“Latvijas Finiera” būtiskākie pieturpunkti. Kārtu pa kārtai

 • 1873Sarkandaugavā durvis ver kokapstrādes uzņēmums “F. V. Nather”, kas 1907. gadā pirmais Latvijā uzsāk saplākšņa ražošanu. Vairākkārt mainot īpašniekus, 1939. gadā iegūst nosaukumu “Latvijas Bērzs”.
 • 1918Latvija, Lietuva un Igaunija tiek proklamētas kā neatkarīgas valstis.
 • 1921Igauņu kokrūpnieks Martins Luters dibina AS “Lignum”, kas 1929. gadā Rīgā atklāj tolaik modernāko bērza saplākšņa rūpnīcu Baltijā.
 • 1923Pieci Latvijas uzņēmēji dibina AS “Furniers”, kas pagājušā gadsimta 20. gados ir lielākais saplākšņa ražotājs Latvijā, tolaik īpaši slavens ar savu aviācijas saplāksni.
 • 1940Latviju, Lietuvu un Igauniju okupē Padomju Savienības karaspēks. Visi vietējie uzņēmumi tiek nacionalizēti
 • 1975Rūpnīcas “Lignums”, “Furniers” un “Latvijas Bērzs” apvieno “Latvijas Finieru ražošanas apvienībā”. Laiks, kad uzņēmuma vadības komandā nostiprinās ticība saplākšņa kā materiāla lielajam nākotnes potenciālam dažādās industrijās. Balstoties uz šo pārliecību tiek pieņemti lēmumi par rūpnīcu tālāko tehnoloģisko attīstību. Piemēram, lielformāta saplākšņa ražošanu “Lignumā”.
 • 1987Veidojas cieša mijiedarbība un zināšanu pārnese no Somijas saplākšņa nozares kolēģiem ražošanas tehnoloģiju un produktu attīstībā. Tiek sperti arī pirmie kopīgie soļi tirdzniecībā, bet pats svarīgākais – veidojas zināšanas un gūta pieredze starptautiskajā sadarbībā ārpus “dzelzs priekškara”.
 • 1990Baltijas valstis – Latvija, Lietuva, Igaunija – atjauno savu neatkarību
 • 1992Somu koncerns “UPM” pieņem lēmumu atteikties no piedāvājuma veidot kopuzņēmumu. Tiek pieņemts lēmums iniciatīvu uzņemties pašiem - 2. oktobrī dibinot AS “Latvijas Finieris”. Par pirmajiem akcionāriem izvēlas kļūt 209 toreizējie “Latvijas Finieru ražošanas apvienības” darbinieki.
 • 1993“Latvijas Finieris” iegādājas pusi šūpuļzirdziņu ražotāja SIA “Troja” kapitāldaļu. Vēsturiskais produkts joprojām nav zudis, taču, attīstoties “Latvijas Finiera” pārliecībai, uzņēmums specializējas bērza saplākšņa tālākā apstrādē. ● “Latvijas Finieris” ir viens no dažiem uzņēmumiem, kas apvienojas, lai izvedotu Latvijas Darba devēju konfederāciju – šobrīd lielāko un ietekmīgāko darba devējus pārstāvošo organizāciju Latvijā.
 • 1994Parakstīts pirmais darba koplīgums uzņēmumā, kur iesaistītās puses par uzņēmuma attīstības pamatu izvirza izglītību un jaunu tehnoloģiju ieviešanu.
 • 1995“Latvijas Finieris” uzņemts Eiropas Saplākšņu ražotāju asociācijā (FEIC).
 • 1996Nostiprinās pārliecība, ka tālākas attīstības pamatā jāliek ne tikai saplākšņa, bet arī komplekss saistīto pakalpojumu piedāvājums tirgū. Iegādājoties un pārbūvējot rūpnieciskās telpas Bolderājā, tiek izveidota saplākšņu tālākapstrādes rūpnīca “Hapaks”. ● Starts Bērzu programmai, kas rada jauna līmeņa ilgtermiņa sadarbību un savstarpējo zināšanu apmaiņu ar zinātniekiem, izglītības un valsts pārvaldes iestādēm, meža īpašniekiem. Sāk veidoties arī aktīva pārrobežu sadarbība koksnes iepirkumos. ● Dibināta SIA RSEZ “Verems”, kas gadu vēlāk uzsāk pirmās kokapstrādes aktivitātes Rēzeknē.
 • 1998Noslēgts pirmais starptautiskais līgums un uzsākta uzņēmuma “Latvian Plywood GmbH” dibināšana Vācijā, kas iezīmē lēmumu tuvoties pircējiem, veidojot “Latvijas Finierim” piederošu ārvalstu pārstāvniecību tīklu.
 • 1999Dibina kokaudzētavu “Zābaki”, kas šobrīd gadā saražo 1,5 miljonus bērza, melnalkšņa un citu koku stādus.
 • 2000“Latvijas Finieris” iegādājas mežsaimniecības uzņēmumus SIA “Liepājas MRS” un AS “Ludzas MRS”, lai nodrošinātu finierkluču rezervi kritiskos brīžos, kad finierkluču iepirkšana valsts un privātajos mežos ir destabilizēta. ● Kā atsevišķa struktūrvienība izveidota Iekārtu rūpnīca. Šobrīd tā izaugusi par vērā ņemamu mašīnbūves uzņēmumu, kas visā koncernā nodrošina ar ražošanas attīstību saistīto investīciju projektu kopējo uzraudzību un realizāciju, kā arī aktīvi sniedz savus pakalpojumus ārējā tirgū. ● Panāk vienošanos iegādāties no Braiena Martina (Brian Martin) 50% viņam piederošā uzņēmuma akcijas, kas Lielbritānijas tirgū pazīstams ar preču zīmi “The Latvian Plywood Company”. ● Iegādājoties Zviedrijas uzņēmumu “Jorab Wood AB”, dibina pirmo “Latvijas Finierim” pilnībā piederošo produktu attīstības un tirdzniecības biroju ārvalstīs – “Riga Wood Sweden”. ● “Lignumā” veic siltumapgādes sistēmas rekonstrukciju, apkurē no gāzes pārejot uz atjaunojamu resursu – koksni. Lēmums iezīmē pagrieziena punktu domāšanā – ražošanā radušies koksnes pārpalikumi nav atkritumi, bet vērtīgi blakusprodukti.
 • 2001“Latvijas Finieris” iegādājas agrāko Vaivaru sanatorijas filiāli – kempingu “Abragciems”. Kopš tā laika kempings uzņem viesus no visas pasaules, turklāt ikviens, kurš ierodas “Abragciemā”, nonāk bērza saplākšņa reālās vides laboratorijā. ● Izveido “Latvijas Finierim” pilnībā piederošu produktu attīstības un tirdzniecības biroju Vācijā “Latvijas Finieris Deutschland GmbH” (01.02.) un Spānijā “Latvijas Finieris España” (17.12.)
 • 2002Izveido “Latvijas Finierim” pilnībā piederošu produktu attīstības un tirdzniecības biroju ASV “Latvijas Finieris North America Inc.”.
 • 2003Ar Rīgas pilsētas rakstisku atļauju reģistrē bērza saplākšņa preču zīmi “RIGA”, kas tirgū tiek lietota jau kopš 1999. gada. ● Izveido “Latvijas Finierim” pilnībā piederošus produktu attīstības un tirdzniecības birojus Francijā, Somijā un Itālijā – jau ar “Riga Wood” vārdu.
 • 2004Latvija, Lietuva un Igaunija tiek uzņemtas Eiropas Savienībā. ● Eiropas Saplākšņu ražotāju asociācijas (FEIC) vadība uz trim gadiem uzticēta “Latvijas Finiera” toreizējam valdes priekšsēdētājam Uldim Biķim. ● Izveido “Latvijas Finierim” pilnībā piederošus produktu attīstības un tirdzniecības birojus Nīderlandē un Japānā, tiek iegādāti atlikušie 50% Lielbritānijas uzņēmuma “The Latvian Plywood Company” kapitāldaļu.
 • 2007Dibina SIA “Latvijas Finieris mežs”, kas apsaimnieko uzņēmumam piederošos meža un zemes īpašumus. Šobrīd jau vairāk nekā 10 000 ha. ● Izveido tirdzniecības uzņēmumu AS “Riga Wood Baltic”, kam nodod “Latvijas Finiera” produkcijas mazumtirdzniecības tīklu Latvijā un plātņu materiālu importēšanu. Arī visi tirdzniecības uzņēmumi ārvalstīs jau ir pārdēvēti un nes Riga Wood vārdu. ● Uzbūvēts jauns RSEZ SIA “Verems” ražošanas cehs – pirmā “Latvijas Finiera” industriālā koka konstrukciju ēka, kur sākas unikāla lielformāta saplākšņa ražošana.
 • 2008Veiktas koncerna pirmās investīcijas ražošanā ārpus Latvijas robežām – darbu sāk finieru rūpnīca UAB “Likmere” Lietuvā, Ukmerģes pilsētā.
 • 2010“Latvijas Finieris” piedzīvo reiderismu no Krievijas uzņēmuma “Sveza”. Lai stabilizētu akcionāru struktūru, ar Ministru kabineta atļauju 18 “Latvijas Finiera” akcijas iegādājas AS “Latvijas valsts meži”.
 • 2011“Latvijas Finieris” iegādājas bankrotējušas saplākšņa rūpnīcas aktīvus Igaunijā. Ražošanu “Kohila Vineer” OÜ uzsākt 2012. gadā kā finieru rūpnīca.
 • 2012Uzņēmuma stratēģijā noteikta virzība uz koksnes blakusproduktu dziļāku pārstrādi, investējot zinātnē un produktu attīstībā. Nostiprinās pārliecība, ka enerģētikā būtu jāizmanto tikai tā koksne, ko citādi pārstrādāt nav racionāla pamata. Vēlāk šāds domāšanas veids labi iekļaujas arī Eiropas zaļajā kursā. ● Izveido “Latvijas Finierim” pilnībā piederošu “Riga Wood” produktu attīstības un tirdzniecības biroju Turcijā.
 • 2014Lai paplašinātu un diversificētu koksnes resursu pieejamību, Somijas vidienē Sastamalā tiek nopirkta neliela saplākšņu rūpnīca. Kopš 2019. gada tā specializējusies mitro finieru ražošanā un piegādē citām koncerna rūpnīcām.
 • 2016Uzbūvē un atklāj “Kohila Vineer” OÜ otro attīstības kārtu – tā brīža modernāko bērza saplākšņa ražotni pasaulē. ● Darbu sāk “Lignuma” jaunais Impregnēšanas cehs – “Latvijas Finiera” pirmais solis būtiskā ķīmiskās rūpniecības modernizācijā un inovāciju ieviešanā.
 • 2018RSEZ SIA “Verems” izveido nodibinājumu „Latvijas Finiera fonds ilgtspējīgai attīstībai”. Tā uzdevums ir apsaimniekot uzņēmuma īpašumā esošo Sarkaņkalnu, attīstot to par vienu no Latgales reģiona kultūras, vides, izglītības un fizisko aktivitāšu centriem, komunicējot par zemes racionālas izmantošanas jautājumiem.
 • 2019“Latvijas Finieris” prezentē tirgū jauna sastāva līmi “RIGA ECOlogical”, kur bioloģiskās izcelsmes lignīns izmantots kā daļējs aizvietotājs tradicionāli lietotajam fosilajam fenolam. Šis tehnoloģiskais izrāviens, kas sasniegts ciešā sadarbībā ar “Stora Enso”, ir uzskatāms par pēdējās desmitgades nozīmīgāko inovāciju saplākšņa līmēšanas tehnoloģijā.
 • 2021Kā atsevišķu struktūrvienību no “Lignuma” atdala Ķīmisko produktu rūpnīcu. Tās būtiskākie uzdevumi: veicināt saplākšņu kvalitatīvo rādītāju uzlabošanu un ražošanas blakus produktu tālāku pārstrādi; turpināt darbu pie jauna sastāva sveķu izstrādes, tai skaitā izmantojot lignīnu. ● Uzsākts starptautisks konsorcija projekts VIOBOND, kas “Latvijas Finiera” vadībā apvieno 9 partnerus no piecām Eiropas Savienības dalībvalstīm. ● Starptautiski prezentēts jaunais bērza saplākšņa zīmols “Riga Wood”, kas izceļ “Latvijas Finiera” individuālo pieeju klientiem, nodrošinot 40 dažādu industriālo nozaru pārstāvjiem pielāgotus augstas pievienotās vērtības bērza saplākšņa risinājumus.
 • 2022Oficiāli atklāta bērza tāss ekstraktvielas betulīna pilotrūpnīca “Betulin Lab”. Projekts, kas simboliski raksturo Eiropas zaļo kursu, bioekonomikas attīstību un meža nozares iespēju potenciālu.

Latvijas Finieris pasaulē

Šobrīd “Latvijas Finieris” ir attīstījies par starptautisku koncernu ar ražošanas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, kā arī 12 produktu attīstības un tirdzniecības  uzņēmumiem Eiropā un ārpus tās.

Savu produkciju pārdodam vairāk nekā 70 pasaules valstīs, nodrošinot klientiem kvalitāti, servisu un individuālus tehnoloģiskos risinājumus.