Bērza, egles, melnalkšņa un ozola stādi

Augstvērtīgi koku stādi


Piedāvājam kvalitatīvus bērza, egles, melnalkšņa un ozola stādus meža atjaunošanai un lauksaimniecībā neizmantotās zemes apmežošanai.

Bērza konteinerstādi

Salīdzinot ar meža stādiem vai stādiem, kas audzēti no meža sēklām, bērza konteinerstādi nodrošina vismaz par 10-20% augstāku kvalitāti un lielāku nākotnes koksnes apjomu.

Vairāk par bērzu stādiem, stādīšanu un kopšanu uzzini brošūrā "Stādīsim bērzus" (.pdf).

Bērza stādi ar uzlabotu sakņu sistēmu

Vidēji vienu metru augstie bērza stādi ir spēcīgi un izturīgi, jo kokaudzētavā gadu auguši atklātā laukā. Šādi stādi ir īpaši ieteicami platībās ar potenciāli lielu sazēlumu, un dod iespēju samazināt agrotehniskās kopšanas izmaksas.

Citu koku sugu stādi

Lai piedāvātu meža īpašniekiem iespēju dažādot stādījumus un veidot mistraudzes, aptuveni 20% no kopējā “Zābakos” saražotā apjoma veido egles, melnalkšņa un ozola stādi.

Cenas un stādu iegāde

Koku stādu cenas 2021.gadā (.pdf).

Visi stādi ir norezervēti un nav pieejami. 

Par kokaudzētavu


“Latvijas Finieris” kokaudzētava “Zābaki” ir dibināta 1998. gadā un bija viena no pirmajām valstī, kas uzsāka bērza konteinerstādu ražošanu.

Ražošanas apjoms

Šobrīd ražošanas apjoms ir sasniedzis 1,3 – 1,5 miljonus stādu gadā. Kokaudzētavas siltumnīcu kopējā platība aizņem 2 500 m2; mikroklimatu un automātisko stādu laistīšanu tajās nodrošina jaunākās IT tehnoloģijas.

Ainava

Kokaudzētava atrodas gleznainā vietā Gaujas Nacionālā parka teritorijā. Pie mums var aplūkot arī dažādos laikos stādītas mežaudzes, kas ne tikai veido ainavu un vietas vēsturi, bet uzskatāmi parāda koku augšanas dinamiku.

Papildu informācija

Kokaudzētavas “Zābaki” vadītājs Edmunds Purviņš, tālrunis 29463658, e-pasts: edmunds.purvins@finieris.lv, saimniecības “Zābaki” vadītājs Jānis Aļļis, tālrunis 29160845, e-pasts: janis.allis@finieris.lv

Kontaktinformācija

AS "Latvijas Finieris" kokaudzētava "Zābaki"

"Zābaki", Krimuldas pagasts, Krimuldas novads, LV-2144

Tālr.: +371 29160845


Pieraksties jaunumiem

Esmu iepazinies (-usies) ar Privātuma politiku un piekrītu datu apstrādei tās ietvaros.

Saņemt e-pastā cenu izmaiņas un citas aktualitātes