Paziņojumi

Pirmās kopīgās Baltijas valstu Meža dienas notiks Igaunijā

24. aprīlis, 2012

Igaunijas nacionālās meža nedēļas ietvaros 25. aprīlī Igaunijas vides ministre Keita Pentuse (Keit Pentus) un Latvijas zemkopības ministre Laimdota Straujuma atklās pirmo kopīgo Baltijas valstu bērzu stādīšanu Kohilas pagastā Igaunijā.

Aicināto viesu vidū ir Igaunijas, Latvijas un Lietuvas valstu, pašvaldību, nevalstisko apvienību un meža nozares pārstāvji, kā arī Igaunijas skolu jaunieši. Tiks iestādīti 5000 bērzu stādu, kas izaudzēti Igaunijas stādaudzētavā “Juhani Puukool“.

Pasākumu organizē Kohilas pašvaldība, Latvijas vēstniecība Igaunijā un “Latvijas Finiera” meitas uzņēmums “Kohila Vineer”.
Kārlis Eihenbaums, LR vēstnieks Igaunijā: „Ir patiess prieks un lepnums, ka varam tiešā veidā apzaļumot savu kaimiņzemi Igauniju. Latviešiem koku stādīšana izsenis ir bijusi pat svēta lieta. Tā ir draudzības, sapratnes un labākas nākotnes cerību aptverošs pasākums. Esmu pārliecināts, ka šī Latvijas investīcija Igaunijā būs abpusēji izdevīga un tālāk rosinoša, jo sākas ar tik dziļi simbolisku pasākumu.”

Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Pilnveidojot iesākto Bērzu programmu, vēlamies dalīties savā pieredzē un esam atvērti igauņu kolēģu jaunajām idejām. Apvienojot Igaunijas, Lietuvas un Latvijas pieredzi, ir iespēja veidot nozares kompetences banku Baltijas valstu mērogā un sekmīgāk pārstāvēt visu trīs kaimiņvalstu kopīgās intereses pasaules tirgū.”

Meža dienas Latvijā ir veicinājušas “Latvijas Finiera” Bērzu programmas izveidi. Bērzu programmai pērn tika svinēti 15 gadi, un kopš 2007. gada tā tiek īstenota arī Lietuvā. Sadarbībā ar Lietuvas meža nozares pārstāvjiem un Latvijas Zemkopības ministrijas Meža politikas departamentu, Valsts meža dienestu, AS “Latvijas Valsts meži”, Latvijas Valsts Mežzinātnes institūtu “Silava”, kā arī “Latvijas Finieri” kā privāto nozares uzņēmumu ir uzsākts pētījums “Meža selekcija un ģenētika”.