Paziņojumi

"Latvijas Finieris" investē Kohilā, Igaunijā

27. maijs, 2011

“Latvijas Finieris” ir nodibinājis meitas uzņēmumu Igaunijā Kohila Vineer, kas no uzņēmuma SEB Liising iegādājās Kohilas bērza pārstrādes rūpnīcas aktīvus (nekustamo īpašumu un iekārtas). Rūpnīcas darbība tika apturēta 2008. gadā. Pirkuma mērķis ir atjaunot rūpnīcas darbu jaunā kvalitātē, izmantojot pieejamos koksnes resursus, un triju gadu laikā nodrošināt darbavietas aptuveni 70 vietējiem iedzīvotājiem.

Rūpnīcu plānots rekonstruēt, lai tā atbilstu jaunākajiem tehnoloģiju standartiem un ražotu augstvērtīgu produkciju, ekonomējot koksnes un energoresursus. Darbam rūpnīcā būs nepieciešami augsti kvalificēti darbinieki, tāpēc svarīga būs personāla sagatavošana un apmācība. Kopējās investīcijas triju gadu laikā sasniegs 17 miljonus eiro.

Tallinas reģionam ir senas tradīcijas bērza resursu pārstrādē – vēstures avoti liecina, ka vecākā finiera fabrika pasaulē ir dibināta tieši Tallinā jau 19. gadsimta otrajā pusē. Daudzus gadus bērza saplākšņa rūpnīca arī darbojās Tallinā, un līdz ar pilsētas attīstību šo ražotni pārcēla uz netālo Kohilu, kur ir laba infrastruktūra bērza produkcijas ražošanai un tālākai pārdošanai galvenokārt Eiropas tirgū.

Igaunijas meža īpašniekiem būs iespēja uzsākt ilgtermiņa sadarbību, atjaunojot bērza koksnes sortimenta pārdošanu. Turklāt bērza pārstrādei notiekot reģionā uz vietas, tiks ražots augstas kvalitātes finieris un vēlāk arī saplāksnis, kas ir konkurētspējīgs produkts pasaules tirgū.

Šā projekta īstenošana būs izdevīga produktu attīstībā arī “Latvijas Finierim” – esošajām piecām rūpnīcām Latvijā un rūpnīcai Lietuvā pievienosies arī rūpnīca Igaunijā, tādējādi stiprinot Baltijas reģiona bērza resursu pārstrādi augstvērtīgā produkcijā.

„Neskatoties uz vispārējo tendenci atgūties no ekonomiskās krīzes, Kohilas bezdarba līmenis joprojām saglabājas augsts. Ir jānovērtē investīciju projekta lielā nozīme vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldībai", atzīmēja Argo Luiks (Argo Luik), Kohilas pašvaldības vadītāja vietnieks.

„Šis darījums ir būtisks Igaunijas kokrūpniecībai un Kohilas ekonomiskajai attīstībai, un mēs priecājamies, ka pircējs atdzīvinās ražošanu”, norādīja SEB Liising pārstāvis Ainars Leppanens (Ainar Leppänen).

„Pārnesot labo pieredzi arī uz Igauniju, “Latvijas Finierim” ir iespēja spēcināt uzņēmumu kā vadošo bērza saplākšņa ražotāju Baltijas mērogā un sekmīgāk pārstāvēt Igaunijas, Lietuvas un Latvijas kopējās intereses pasaules tirgū” uzsver Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs.