Paziņojumi

"Latvijas Finieris" atklāj jaunu ražotni Rīgā

24. oktobris, 2016

"Latvijas Finieris" atklās jaunu impregnēšanas ražotni Rīgā 2016. gada 27. oktobrī. Tās celtniecību uzsāka pagājušā gada nogalē. Jaunajā ražotnē izmantos modernu un videi draudzīgu impregnētā papīra ražošanas tehnoloģiju ar augstāku pievienoto vērtību.

Ieguldot 10 miljonus eiro, attiecīgā produkta ražošanas jauda ir dubultota, procesu apkalpos 12 darbinieki, strādājot trīs maiņās. Plašāka funkcionalitāte ļaus attīstīt sarežģītākus produktus. Gatavo produkciju izmantos citās koncerna rūpnīcās Latvijā, kā arī eksportā, piemēram, uz Igauniju, kur atrodas "Latvijas Finiera" jaunā saplākšņa rūpnīca.

Inovatīvā impregnēšanas līnija ir speciāli projektēta un izstrādāta uzņēmuma vajadzībām kopā ar Eiropas vadošajiem speciālistiem, aprīkota ar modernākajām tehnoloģijām vides aizsardzības prasību izpildē un energoefektivitātes rādītāju uzlabošanā. Procesā izdalītās gāzes nenonāk atmosfērā, bet tiek savāktas un sadedzinātas speciālā utilizatorā, kas ir aprīkots ar siltummaini un atgriež siltumu ražošanā – papīra žāvēšanas procesā. Tādējādi ir mazāks fosilā kurināmā – dabasgāzes patēriņš.

Ražotnes ēka izceļas ar inovatīviem inženiertehniskajiem risinājumiem – vairāk nekā trīs tūkstošus kvadrātmetru lielās telpas balsta koka nesošās konstrukcijas. Arī būves sienu apdarē ir koksnes produkti. Jumta konstrukcijā izmantoti rūpnieciski sagatavoti koka pārseguma kārtainie paneļi, kas būtiski paātrināja būvniecības procesu. Šie paneļi piegādāti no Somijas un pirmo reizi izmantoti Latvijas koka ēku būvniecībā. Jauna būvniecības pieredze pārnesta uz Latviju.

Jaunajā ražotnē uzstādītā impregnēšanas līnija ir daļa no valsts atbalstāmo investīciju projekta, kuru ieviešot, uzņēmums saņems nodokļa atlaidi. Atbalsta summa ir gandrīz viens miljons eiro no kopējā 10 miljonu eiro ieguldījuma ražotnē. Valsts atbalsts noteikti veicināja ātrāku projekta īstenošanu videi draudzīgā veidā. "Latvijas Finieris" to augstu novērtē, jo šis projekts ir nozīmīgs papildinājums kopējā tehnoloģijas ciklā un uzņēmuma konkurētspējas stiprināšanā.

Jānis Ciems, AS "Latvijas Finieris" valdes priekšsēdētājs: ""Latvijas Finieris" pastāvīgi strādā pie padziļinātas tehnoloģisko procesu izpētes un inovatīvāko risinājumu meklēšanas, lai sasniegtu izvirzītos mērķus ilgtspējīgā veidā. Šis projekts ir kārtējais piemērs, kad vides jautājumu risināšana iet roku rokā ar biznesa mērķiem, reizē sniedzot labumu arī sabiedrībai. To apliecina no jauna izveidotās kvalificētās darbavietas, samaksāto nodokļu pieaugums u. c. valsts attīstībai svarīgi rādītāji."

Daži fakti par jauno impregnēšanas ražotni (iespējas)

  •  Saražotās produkcijas vērtība ~ 15 miljoni eiro gadā
  • Patērētais papīrs ~ 40 miljoni kvadrātmetri gadā jeb 12 futbola laukumi dienā
  • Energoefektivitātes pieaugums ~20% pret iepriekšējo procesu

Sadarbības partneri minētajā projektā

Arko ceļu būve SIA, Būvmehanizācija SIA, Castor Construction SIA, DanSan SIA, Elset SIA, H & L studija SIA, IFA Technology GmbH, Jurēvičs un partneri SIA, Koro būve SIA, Kotkamills Oy, Lejnieku projektēšanas birojs SIA, MB Betons AS, Metsä Group, Midoms SIA, Pirtel SIA, RK Metāls SIA, Tilts SIA, Timaks Group SIA, UPB Nams SIA, UPB SIA, Vits Technology GmbH u.c.