Paziņojumi

"Latvijas Finieris" 2016. gada darbības novērtējums

23. maijs, 2017

Koncerns "Latvijas Finieris" 2016. gadā sasniedza 213,4 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 9% vairāk, nekā 2015. gadā, savukārt pārdotais bērza saplākšņa apjoms pieauga līdz 260 000 m3. Jāatzīmē, ka tie ir līdz šim augstākie rādītāji uzņēmuma vēsturē. Pateicoties iepriekšējos gados veiktajām investīcijām ražošanas jaudu palielināšanā, arī šogad "Latvijas Finieris" apgrozījuma pieaugums tiek prognozēts aptuveni 10% apmērā. Līdzīgi kā pērn, produktu realizācijā tiks stiprinātas pozīcijas Eiropas kontinentā, kā arī turpināsies jaunu sadarbības partneru meklējumi citās pasaules daļās.

"Latvijas Finierim" stabili attīstoties, tiek turpināta pirms sešiem gadiem iesāktā atalgojuma pieauguma politika. Tās mērķis – kopsolī ar uzņēmuma produktivitātes kāpināšanu darbinieku pirktspēju pakāpeniski pielīdzināt Ziemeļeiropas valstu rādītājiem, līdz 2020. gadam darba samaksu palielinot vidēji par 6-9% gadā. "Latvijas Finieris" ir drošs par nākotni, tāpēc 2016. gadā vidējais atalgojums uzņēmumā palielināts par 7%, vidējai bruto darba algai sasniedzot 1244 eiro. Sekojot iesāktajam kursam, šogad atalgojuma pieauguma mērķis ir 8%. Jāatzīmē, ka koncernam attīstoties, katru gadu palielinās arī nodokļos samaksātā summa, kas 2016. gadā Latvijā vien sasniegusi 20 miljonus eiro. No tiem darbaspēka nodokļos samaksāts 16,1 miljons eiro, pārējos nodokļos 1,6 miljoni eiro, bet kā obligātā iepirkuma komponente (OIK) pērn samaksāti 2,2 miljoni eiro.

Pagājušajā gadā noslēdzies pagaidām lielākais atsevišķais investīciju projekts koncerna "Latvijas Finieris" vēsturē – bērza saplākšņa rūpnīcā "Kohila Vineer OU" Igaunijā kopumā divos etapos ieguldīti 80 miljoni eiro. Rezultātā, uzbūvējot 18 000 m2 lielu ražošanas cehu un uzstādot jaunākās tehnoloģijas, Kohilā izveidota šobrīd pasaulē modernākā bērza saplākšņa ražotne. Savukārt "Latvijas Finieris" rūpnīcas "Lignums" teritorijā 2016. gada oktobrī atklāts jauns papīra impregnēšanas cehs. Kopā ar citām investīcijām koncernā šie divi projekti veido jaunu platformu nākotnes izaugsmei, turklāt, stingri pieturoties "Latvijas Finieris" attīstības stratēģijai, abos gadījumos būvniecībā izmantotas līmētās koka konstrukcijas.

Kopumā no 2014. līdz 2021. gadam "Latvijas Finieris" īsteno 300 miljonu eiro lielu investīciju programmu. Līdz šim tās ietvaros ieguldīti 124 miljoni eiro (52 miljoni eiro 2016. gadā), un tas nozīmē, ka turpmākajos gados produktu un ražošanas procesu attīstībā, kā arī darba ražības un kvalitātes paaugstināšanā koncerns plāno investēt vēl vairāk nekā 170 miljonus eiro.