Paziņojumi

"Latvijas Finiera" pirmais pusgads un plānotais otrajam

18. augusts, 2014

Šā gada pirmajā pusgadā "Latvijas Finieris” sasniedza 102 miljonus eiro apgrozījumu un eksportēja produkciju 79 miljonu eiro vērtībā, kas ir attiecīgi par 4% un 2% vairāk nekā 2013. gadā šajā laikā.

Šogad “Latvijas Finieris” plāno turpināt investēt produktu attīstībā, energoefektivitātes projektos, modernizācijā un automatizācijā – darba ražīguma paaugstināšanā, augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanā.

Eiropas tirgū lielākoties netiek gaidīts pārdošanas apjomu pieaugums vai arī tie ir ļoti minimāli, tāpēc uzsvars tiek likts tieši uz augstākas pievienotās vērtības produktu ražošanu un servisu klientiem.

"Latvijas Finieris” uzņēmums Somijā "Riga Wood Finland” OY jūnijā iegādājās bērza saplākšņa ražotni Somijā Sastamalā (Sastamala).

Šā gada mērķis ir pārkārtot ražošanas procesus Sastamalā atbilstoši koncerna prasībām, uzsākt ražot bērza saplākšņa produktus ar preču zīmi "Riga” un nostabilizēt darbu trīs maiņās.

Jānis Ciems, AS "Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Pēc veiktajiem pārkārtojumiem koncerns "Latvijas Finieris” turpinās ražošanas specializāciju un produktu attīstību, iegūstot kopējās jaudas pieaugumu 9% apmērā. Tas dos iespēju jau nākamajā gadā koncerna klientiem Ziemeļeiropā un Centrāleiropā piedāvāt izaugsmi sadarbībā un produktu attīstībā, kā arī pilnveidot loģistikas risinājumus.”

Koncerna "Latvijas Finieris” darbība Somijā apvienos Somijas un Baltijas valstu vēsturisko pieredzi saplākšņa nozarē, veidojot jaunu attīstības posmu šajā industrijā.

Koncerns „Latvijas Finieris” 2013. gadā sasniedzis 187 miljoni eiro apgrozījumu, nodarbināto skaits 2300.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

“Latvijas Finieris” eksportē vairāk kā 90% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās – Vācija, Lielbritānija, Francija, Somija, Turcija un Itālija).

Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.