Paziņojumi

"Latvijas Finiera" pirmā pusgada darbības rādītāji

11. augusts, 2010

"Latvijas Finieris" šā gada pirmajā pusgadā ir atjaunojis saplākšņa ražošanas apjomu 2008. gada līmenī (91,2 tūkstoši kubikmetru), pārdodot par 48% (97,8 tūkstoši kubikmetru) vairāk saplākšņa nekā analogā laikā pērn (65,9 tūkstoši kubikmetru) un sasniedzot 47,8 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 50% lielāks nekā 2009. gadā (31,9 miljonu latu).

Pretēji pagājušā gada zaudējumiem šogad pirmajā pusgadā ir nopelnīti 2,9 miljoni latu, veicot daļēju tirgus pārstrukturizāciju, izmainot produktu grozu atbilstoši tirgus prasībām un piesaistot jaunus klientus. Kopumā uzņēmums šogad plāno pārdot ap 190 tūkstošiem kubikmetru saplākšņa, piegādājot to 870 dažādās pasaules vietās, un sasniegt apmēram 93 miljonus latu lielu apgrozījumu.

Ieguldot attīstībā, šogad "Latvijas Finieris" ir noslēdzis līgumu ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru par augstas pievienotās vērtības investīciju projekta īstenošanu. Šo projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds 1,5 miljonu latu apmērā. Projekta kopējās izmaksas ir 4,7 miljoni latu. Kopumā projekts cels Latvijas Finiera konkurētspēju, nodrošinot intensīvāku klātbūtni vērtīgākajās saplākšņa tirgus nišās.

Projekta mērķis ir kāpināt saplākšņa ražošanas jaudu, nodrošināt elastīgāku ražošanas procesu un palielināt ražotās produkcijas vērtību. Projekta ietvaros tiks uzstādīta inovatīva finieru žāvēšanas un šķirošanas līnija AS "Latvijas Finieris" rūpnīcā "Lignums", tādējādi sekmējot tās izveidi par modernāko bērza saplākšņa ražotni pasaulē. Projekta īstenošanas gaitā tiks radītas arī augsti kvalificētas darbavietas jaunākās paaudzes tehnoloģiju apkalpošanai.