Paziņojumi

"Latvijas Finiera" pamatakmens otrajai kārtai Igaunijā

12. augusts, 2015

Koncerns „Latvijas Finieris” paplašinot darbību Igaunijā, attīsta pilna cikla saplākšņa un tā produktu ražošanu rūpnīcā „Kohila Vineer”, kas atrodas netālu no Tallinas.

Rūpnīcas „Kohila Vineer” otro kārtu atzīmēs simboliski ar pamatakmens ielikšanu 2015. gada 12. augustā projektā iesaistīto sadarbības partneru un vietējās pašvaldības vadītāju lokā. Savu līdzdalību ir apstiprinājis arī Latvijas vēstnieks Igaunijā Juris Bone.

Jaunā ražotne 17 700 kvadrātmetru platībā, tostarp arī biroja ēka, izcelsies ar „Peetri Puit” OÜ izgatavoto koka nesošo konstrukciju elementiem, kam pagaidām vēl nav daudz analogu tieši rūpniecisko objektu būvniecībā Baltijā. Ģenerāluzņēmēja, arī Igaunijas kompānijas, „Maru Ehitus” OÜ, pārziņā ir projektēšanas un celtniecības darbi. Projekta attīstība notiek sadarbībā ar SEB Pank.

Jānis Ciems, AS „Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Rūpnīcas „Kohila Vineer” paplašināšanas otrā kārta ir „Latvijas Finiera” attīstības plāna īstenošana, lai piedāvātu klientiem plašāku produktu klāstu un pilnvērtīgāku servisu. Ir izpildīts liels sagatavošanās darbs, lai realizētu šo ieceri plānotajos termiņos un kvalitātē, un kopā ar sadarbības partneriem mēs to paveiksim.”

Spēcīgas nākotnes personāla komandas izveide ir viena no šā brīža prioritātēm, tāpēc ar lielu vērību notiek jaunu speciālistu atlase. Nepieciešamās specifiskās iemaņas un praksi jaunie darbinieki apgūs Latvijā, lai pēc iespējas ātrāk pārņemtu darbu ar iekārtām, kas speciāli pasūtītas un izgatavotas atbilstoši jaunākajiem tehnoloģiju standartiem.

Iekārtas izgatavo vadošās bērza saplākšņa industrijas kompānijas no Somijas, Austrijas, Vācijas un Latvijas. Sagatavošanas darbi rit saskaņā ar plānoto grafiku un jau septembrī paredzēts uzsākt atsevišķu iekārtu montāžu.

Paplašinātās ražotnes jauda sasniegs 45 tūkstošus kubikmetru bērza saplākšņa gadā, rūpnīcā strādās 230 darbinieku, ieguldījumi kopš 2011. gada līdz šā projekta īstenošanai sasniegs 80 miljonus eiro. Projektu paredzēts īstenot līdz 2016. gada nogalei.

Papildu informācija
Jolanta Medne, AS „Latvijas Finieris” padomes biroja vadītāja
Tālrunis 67067243; mob. tālr. 29372440
e-pasts: jolanta.medne@finieris.lv; www.finieris.com

Īsumā par „Latvijas Finieri”

Koncerns „Latvijas Finieris” 2014. gadā sasniedza 194,1 miljonus eiro apgrozījumu, saražojot 248 tūkstošus kubikmetru saplākšņa, nopelnīja 11,7 miljonus eiro, attīstībā ieguldīja 29,5 miljonus eiro. Koncernā strādā 2500 darbinieku.

Koncerna „Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

„Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija).

Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.