Paziņojumi

"Latvijas Finiera" konkurss skolēniem ir noslēdzies

19. jūlijs, 2010

"Latvijas Finiera" kempingā Abragciems Engures novadā š. g. 14. jūlijā un 15. jūlijā notika uzņēmuma rīkotā konkursa “Latvijas meža vērtības” noslēgums. Šogad konkursā piedalījās 140 skolēni ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas, jo tur atrodas viena no uzņēmuma ražotnēm.

Šogad pirmo vietu ieguva Gaigalavas pamatskola, otro – Sējas, bet trešo – Aizputes pamatskola.

Pasākuma laikā aptaujātajiem dalībniekiem pirmajā vietā ir jūra, patīk arī mierīgā un relaksējošā atmosfēra, iepazīšanās un sadarbība ar citām skolām. Piedalīties šajā pasākumā esot pašlepnuma un pat skolas prestiža lieta. Kā atzīst skolotāji, tad iegūtās zināšanas noderot mācību procesā. Mājasdarbu gatavošana māca atlasīt informāciju un darboties komandā. Uzdevums prezentēt mājasdarbus uzlabo skolēnu komunikācijas prasmi un uzstāšanos svešas auditorijas priekšā. Piedaloties noslēguma pasākumā, tiek gūts gandarījums par paveikto un stimuls ikdienā.

Daudziem patika bērzu stādīšana podiņos, no kuriem izaugušie stādi nākamajā gadā tiks izstādīti mājas vai skolas apkārtnē. Diskotēkai un karaokei pēc dalībnieku domām vajadzētu ilgt līdz pat rītam. Izklaidējoši, bet reizē pamācoši savus norādījumus sniedza arī atraktīvais meža tīrības sargs Cūkmens.

Ir uzklausīti visu skolu pārstāvji, gūstot idejas, kas noteikti papildinās un uzlabos turpmākos konkursus. Kopumā par pasākumu ir pozitīvas atsauksmes, tāpēc arī organizatori ir guvuši pozitīvu lādiņu censties nākamā gada konkursa plānošanā un īstenošanā.

Meža dienu ietvaros jau vairākus gadus pēc kārtas "Latvijas Finieris" rīko ar meža dzīvi saistītus konkursus skolēniem. Pasākumu mērķis ir rosināt interesi par meža nozari kopumā un veicināt izpratni par meža vērtību (sociālo, ekoloģisko un ekonomisko) līdzsvarotības nozīmi, kas izpaužas viktorīnu, izzinošu un izklaidējošu darbību veidā.

Jaunas zināšanas, jūras gaiss un ūdens labsajūtai, patīkamas emocijas ir vērtības, ko šajās dienās gūst konkursa dalībnieki un organizatori. Kempinga Abragciems pludmale ir viena no "Latvijas Finiera" investīcijām, kas dod cilvēkam fizisku un emocionālu baudījumu. Šeit ir domāts arī par cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kuru rīkotās nometnes atbalsta Latvijas Finieris.

Abragciems ir viena no 13 Latvijas atpūtas vietām, kur plīvo Zilais karogs, apliecinot augstos kritērijus ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.