Paziņojumi

"Latvijas Finiera" konkurss skolēniem

06. jūlijs, 2012

“Latvijas Finieris” sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldi organizē skolu jauniešu konkursa “Zaļā klase” noslēgumu 9.–10. jūlijā kempingā “Abragciems”, Engures pagastā, Tukuma novadā. Šogad skolēnu uzdevums ir veikt novērojumus par gaisa tīrību un piesārņojumu, izmantojot ķērpjus kā bioindikatorus. Konkursā piedalās 160 skolēni ne tikai no Latvijas, bet arī no Lietuvas un Igaunijas, jo arī šajās kaimiņvalstīs atrodas uzņēmuma ražotnes.

Inta Soma, Dabas aizsardzības pārvaldes projektu vadītāja atzīst: „Skolēni darbojas kā īsti zinātnieki, jo pētījumus veic pēc noteiktas metodikas. Šo pētījumu rezultāti tiks ievadīti kopējā datu bāzē, kuru varēs izmantot visi interesenti.”

Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Šādu kopdarbu vērtība ir atziņa, ka pati daba rāda priekšzīmi, kā ilgi dzīvot un labvēlīgi sadzīvot. Šā gada skolēnu pētījums par ķērpi, ko veido sēnes un aļģes saikne, pierāda, ka labam kontaktam jebkurā dzīves situācijā parasti ir abpusēji labvēlīgs un savienojošs raksturs.”

Ķērpji veido īpatnēju grupu, un tie nav ne īsti augi, kā koki vai zāle, ne arī atsevišķs dzīvā organisma veids. Tie ir veidoti no sēnēm un aļģēm, kas sadzīvo simbiozē.

Meža dienu ietvaros jau vairākus gadus pēc kārtas “Latvijas Finieris” rīko ar meža dzīvi saistītus konkursus skolēniem. Pasākumu mērķis ir rosināt interesi par meža nozari kopumā un veicināt izpratni par meža vērtību nozīmi, kas izpaužas viktorīnu, izzinošu un izklaidējošu darbību veidā.

“Abragciems” ir viena no Latvijas atpūtas vietām, kur plīvo Zilais karogs, apliecinot augstos kritērijus ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.