Paziņojumi

"Latvijas Finiera" konkursa Zaļā klase finālistu starts notiks Zilā karoga pludmalē

05. jūlijs, 2013

AS “Latvijas Finieris” gadskārtējā skolu jauniešu konkursa “Zaļā klase” fināls notiks kempingā “Abragciems”, Engures pagastā, Tukuma novadā šā gada 9.–10. jūlijā.

Šogad konkursā varēja piedalīties pamatskolas vecuma jaunieši no visām Latvijas skolām. Finālā startēs šādas Latvijas skolas: Andrupenes pamatskola, Aizputes vidusskola, Bejas pamatskola, Ciblas vidusskola, Gaigalavas pamatskola, Kārķu pamatskola, Limbažu 3. vidusskola, Meirānu Kalpaka pamatskola, Mārupes pamatskola, Pāvilostas vidusskola, Salacgrīvas vidusskola, Talsu pamatskola, Varakļānu vidusskola un Zantes pamatskola.

Pavisam konkursa noslēgumā piedalīsies 160 skolēni, tostarp arī no Lietuvas un Igaunijas, jo šajās kaimiņvalstīs atrodas “Latvijas Finiera” ražotnes.

Sadarbībā ar Dabas aizsardzības pārvaldes speciālistiem “Latvijas Finieris” aicināja skolēnus uzzināt un iepazīt bērzu un tā kaimiņus – augus, kukaiņus, dzīvniekus, kā arī to spēju pielāgoties sezonālajām pārmaiņām.

Inta Soma, Dabas aizsardzības pārvaldes projektu vadītāja atzīst: „Dabas aizsardzības pārvaldes atbildībā bija piedāvāt konkursa tēmu, izstrādāt novērojuma protokolu, kā arī piedalīties vērtēšanā. Skolēni savu bērzu apciemoja reizi mēnesī, vērojot kādas izmaiņas notiek gan pašam bērzam, gan tā tuvākajā apkārtnē. Diemžēl vai par laimi, šogad ziema pie mums aizkavējās, tādēļ lielu bioloģisko daudzveidību nevarēja novērot, bet domājam, ka pētījums bija gana labs un interesants, lai iešanu dabā turpinātu, tāpat kā vērot pārmaiņas dabā gadalaiku maiņu ietekmē.”

Jānis Ciems, AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs: „Esmu gandarīts par skolotāju motivāciju ieinteresēt skolniekus piedalīties šāda veida pasākumos, īpaši, ja runa ir par meža tematiku! Ikgadējais Zaļās klases konkurss tiks organizēts arī nākotnē, jo tas ir kā ceļazīme, kas norāda uz sadarbības veidu, lai soli pa solim veidotu izpratni par meža nozares lomu mūsu dzīvē.

”Kopš 2001. gada “Latvijas Finieris” rīko konkursus skolēniem, kuru mērķis ir rosināt interesi par meža nozari un veicināt izpratni par meža vērtību līdzsvarotības nozīmi viktorīnu, izzinošu un izklaidējošu darbību veidā.

Jaunas zināšanas, jūras gaiss un ūdens labsajūtai, patīkamas emocijas ir tās vērtības, ko šajās dienās gūst “Zaļā klases” konkursa dalībnieki un organizatori, jo pasākumu noslēgums jau tradicionāli notiek pie jūras – kempingā “Abragciems”.
Turklāt “Abragciems” ir viena no Latvijas atpūtas vietām, kur plīvo Zilais karogs, apliecinot augstos kritērijus ūdens kvalitātes, vides pārvaldes, vides informācijas un izglītības, kā arī labiekārtojuma un servisa jomās.