Paziņojumi

"Latvijas Finiera" 2015. gada darbības novērtējums

20. maijs, 2016

Koncerns “Latvijas Finieris” 2015. gadā sasniedza 196,5 miljonus eiro apgrozījumu. Lai gan pieaugums ir tikai 1 % apmērā, tas tika nodrošināts, pārdodot augstvērtīgāku produkciju, kas savukārt ir iepriekšējo gadu investīciju panākums. Eksporta apgrozījumu izdevies audzēt straujāk – aptuveni par 3 %, pārsniedzot 155 miljonus eiro.

Uldis Biķis, AS “Latvijas Finieris” padomes priekšsēdētājs: “Viens no ilgtspējīgas darbības nosacījumiem ir konkurētspējīgs atalgojums. Jau 2011. gadā “Latvijas Finieris” personāla politikā definēja nepieciešamību būtiski palielināt darba samaksu ik gadu vidēji par 6–9 % līdz 2020. gadam. Darbiniekam atalgojuma definīcija veidojas, ņemot vērā pirktspējas indeksu salīdzinājumā ar atalgojumu ziemeļu reģiona (Zviedrija, Somija) darbaspēka tirgū. Uzņēmumam šī definīcija paredz vienlaicīgu produktivitātes kāpināšanu, tostarp īstenojot vērienīgu investīciju programmu vairāku gadu garumā.”

Triju gadu laikā “Latvijas Finiera” ražošanas uzņēmumos Baltijas valstīs atalgojums ir kāpināts vidēji par 5 % gadā, kas aptuveni sakrīt ar vidējās algas kāpumu Latvijā kopumā. Būtisks ilgtspējīgas darbības elements ir arī koncerna kopējo nodokļu apjoms – gadu no gada tas pieaug un 2015. gadā sasniedza jau 17,4 miljonus eiro (16,3 miljoni eiro 2014. gadā). Uzņēmuma devumu tautsaimniecībā novērtē arī valsts iestādes – Finanšu ministrija 2016. gada sākumā piešķīra “Latvijas Finierim” atzinības rakstu “Par nozīmīgu ieguldījumu, veicinot Latvijas ekonomikas izaugsmi.”

Kopumā 2015. gadā koncerns “Latvijas Finieris” attīstībā ieguldīja 42,3 miljonus eiro un turpmākajos gados plānots ieguldīt vēl vairāk, lai īstenotu jau pieteikto daudzgadu attīstības programmu – strauja izaugsme produktos un automatizācijā, reģionālā attīstība Baltijā.

Pērnā gada beigās uzņēmumā uzsāka jaunas impregnēšanas ražotnes celtniecību, kurā ražos modernus un videi draudzīgus produktus. Kaitīgo vielu utilizators ir aprīkots ar siltummaini, kas neļauj siltumam izplūst atmosfērā, bet atgriež to ražošanā – papīra žāvēšanā. Ieguldot 10 miljonus eiro, attiecīgā produkta ražošanas jauda ir dubultota. Procesu nodrošinās 11 darbinieki, strādājot trīs maiņās.

Jāpiezīmē, ka iepriekš minētā ražotne izceļas ar inovatīviem inženiertehniskajiem risinājumiem – vairāk nekā trīs tūkstošus kvadrātmetru lielās telpas balsta koka nesošās konstrukcijas. Būves karkasa pamatā arī ir koks, un jumts būvēts no kārtainajiem koka paneļiem, kas būtiski paātrina būvniecības procesu. Lai sasniegtu augstāko produktu kvalitāti, jaunais impregnēšanas cehs ir nozīmīgs papildinājums kopējā tehnoloģijas ciklā.

Nodrošinot konkurētspēju globālajā tirgū, “Latvijas Finieris” arvien vairāk sevi apliecina kā Baltijas jūras reģiona ražotājs – līdztekus investīcijām Latvijā viena no prioritātēm ir jaunas saplākšņa rūpnīcas būvniecība Igaunijas pilsētā Kohilā. 2015. gadā veikti ne tikai nozīmīgi ieguldījumi pamatlīdzekļu izveidē, bet vienlaikus rūpīgi strādāts pie prasmīgas un motivētas jaunās ražotnes vadības komandas veidošanas. Ir piesaistīts un apmācīts papildu personāls, lai jaunais kolektīvs pilnvērtīgi uzsāktu darbu 2016. gadā. Rūpnīcā strādās 230 darbinieki. Ieguldījumi kopš 2011. gada līdz šā projekta īstenošanai sasniegs 80 miljonus eiro.