Paziņojumi

"Latvijas Finiera" 2011. gada darbības novērtējums

22. decembris, 2011

Gads iezīmējas ar stabilitāti uzņēmuma pamatrādītājos – resursu pieejamībā, ražošanas un pārdošanas apjomā, finansēs. Šogad plānots sasniegt 117 miljonu latu apgrozījumu un pārdot 206 000 kubikmetru produkcijas, kas ir attiecīgi par 20% un 5% vairāk nekā 2010. gadā.

Apgrozījuma un pārdošanas kāpums sasniegts augstas pievienotās vērtības produktu īpatsvara pieauguma dēļ. Šajā gadā "Latvijas Finiera” tirgus daļa Eiropas bērza saplākšņa tirgū saglabājusies stabili 14% robežās.

Turpinot “Latvijas Finiera” investīciju politiku, ir nodrošināta svarīgākās izejvielas – bērza koksnes pieejamība un efektīva izmantošana visas Baltijas mērogā, kas ļaus palielināt saplākšņa ražošanas apjomus nākotnē.

AS “Latvijas Finieris” valdes priekšsēdētājs Uldis Biķis: „Pārnesot ražošanas pieredzi ne tikai uz Lietuvu, bet šajā gadā arī uz Igauniju, “Latvijas Finieris” nostiprinās kā vadošais bērza saplākšņa ražotājs Baltijas mērogā, kas ļauj sekmīgāk pārstāvēt Igaunijas, Lietuvas un Latvijas kopējās intereses pasaules tirgū. Trīs gadu laikā “Latvijas Finiera” meitas uzņēmuma attīstībā Igaunijā plānots ieguldīt 17 miljonus eiro.”

Ņemot vērā notikumus Eiropas Savienības valstu banku sektorā, iespējama finanšu līdzekļu pieejamības samazināšana uzņēmējdarbībai šajās valstīs. Tas varētu izraisīt nelielas pirktspējas svārstības arī “Latvijas Finiera” eksporta tirgos nākamajā gadā, bet piesardzīgi prognozējot, kopumā pieprasījums ilgtermiņā mēreni palielināsies.

Gada laikā “Latvijas Finierī” ir pieņemti darbā ap 100 jaunu darbinieku. Latvijas valsts teritorijā uzņēmums nodarbina vairāk nekā 2000 cilvēkus.