Paziņojumi

Kopīgās Baltijas valstu Meža dienas turpinās Igaunijā

15. maijs, 2013

Otrā kopīgā Baltijas valstu bērzu stādīšana notiks 16. maijā Kaiu pagastā Igaunijā. Šajās Meža dienās paredzēts iestādīt Igaunijas valsts meža zemē 2,7ha platībā 6600 bērzu stādu, kas audzēti Igaunijas, Latvijas un Lietuvas stādaudzētavās.

Pērn pirmās kopīgās Meža dienas atklāja Keit Pentus un Latvijas zemkopības ministre Laimdota Straujuma. Šogad aicināto viesu vidū ir visu trīs kaimiņvalstu pašvaldību, nevalstisko apvienību un nozares pārstāvji.

Väiko Dorbek, "Kohila Vineer" valdes priekšsēdētājs atzīst: „Kopīga Baltijas platforma bērza audzēšanā un pārstrādē ir izdevīga Baltijas meža īpašniekiem, uzņēmējiem un sabiedrībai. Kvalitatīvas sēklas un stādmateriāls kopā ar uzlabotu mežsaimniecības praksi ceļ meža īpašuma vērtību un nodrošina lielāku potenciālu vides un sabiedrības interešu sabalansēšanai.”

Vērtējot Baltijas koksnes resursu pieejamību, bērzs ieņem stabilu vietu pirmajā trijniekā. Uzlabojot un stabilizējot bērza koksnes piegādes Baltijā, koksnes pārstrādes uzņēmumi kļūs konkurētspējīgāki globālajā tirgū. Lai šos mērķus efektīvāk sasniegtu, ir būtiski apvienot visas ieinteresētās puses kopīgā Baltijas iniciatīvā, tostarp meža īpašniekus, zinātniekus, skolu jaunatni un citus dalībniekus.”

Meža dienas organizē AS „Latvijas Finieris” meitas uzņēmums “Kohila Vineer”.