Paziņojumi

AS "Latvijas Finieris" Meža dienas

17. septembris, 2015

Latvijas Finieris aicina uz kārtējām Meža dienām savā īpašumā Krimuldas pagasta „Zābakos” 2015.gada 17.septembrī, kad kopā tiks stādīti jaunie kociņi Latvijas nākotnei. Pasākumu kuplinās ārvalstu sadarbības partneri un Latvijā zināmi cilvēki. Jāatzīmē, ka Latvijas Finieris šo Meža dienu tradīciju turpina jau teju 20 gadu garumā, un nu jau vairākus gadus tā veiksmīgi darbojas arī Lietuvā un Igaunijā, kur esam pārstāvēti ar savām ražotnēm.

Latvijas Finiera īpašums „Zābaki” ir ainaviska vieta Gaujas krastā, kas sevī apvieno skaisto un simbolisko ar lietderīgo un dinamisko. Šeit atrodas GNP aktīvās atpūtas taka un dažādos laikos stādītas mežaudzes, kas grezno apkārtni un turpina veidot šīs vietas vēsturi. Tepat blakus aktīvi darbojas arī kokaudzētava, kas gadā spēj izaudzēt ap 1 miljonu bērza stādu, turklāt tas tiek darīts vismodernākajā veidā, praksē apvienojot virkni zinātnisko atziņu un pētījumu rezultātus no pašu apsaimniekotajiem mežu īpašumiem.

Bērza Programma tika aizsākta 1996.gadā ar mērķi attīstīt jaunas tehnoloģijas un paraugmetodes bērza stādu audzēšanā un meža apsaimniekošanā, iesaistot virkni sadarbības partneru – meža īpašniekus, zinātniekus, izglītības un valsts pārvaldes iestādes, ražotājus, kā arī sabiedrību kopumā. Šobrīd ir izvirzīts jauns un ambiciozs mērķis – izvērst Bērza Programmu kā ilgtermiņa sadarbības platformu Baltijas līmenī, izveidojot zināšanu krātuvi par bērzu kā koku mežsaimniecībā un apkopojot labāko pieredzi, kas būtu pieejama daudziem meža īpašniekiem plašākā reģionā.

Papildu informācija
Dace Lāriņa, AS “Latvijas Finieris” valdes biroja vadītāja
Tālrunis 67065984; mob. 29447513; e-pasts: dace.larina@finieris.lv
www.finieris.lv

Par “Latvijas Finieri”

Koncerna “Latvijas Finiera” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

“Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija).

Bērza saplāksni izmanto dažādās nozarēs: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.