Paziņojumi

AS “Latvijas Finieris” 2012. gada darbības novērtējums

13. jūnijs, 2013

2012. gads aizritēja uzņēmuma 20 gadu zīmē. Lai gan akciju sabiedrība “Latvijas Finieris” tika dibināta 1992. gadā, tai ir krietni senāka vēsture – pirmsākumi meklējami jau 1873. gadā.

2012. gadā “Latvijas Finieris” sasniedza 126 miljonus latu apgrozījumu, pārdeva 220 000 kubikmetru produkcijas, kas abos gadījumos ir par 6% vairāk nekā 2011. gadā. Uzņēmumā izveidotas 93 jaunas darbavietas.

2012. gadā “Latvijas Finieris” turpināja jaunu tirgus reģionu apgūšanu – nodibināja produktu attīstības un tirdzniecības uzņēmumu Turcijā, kas ir jau vienpadsmitais ārpus Latvijas. Turcijai ir liels izaugsmes potenciāls nākotnē un plašas tirdzniecības perspektīvas tuvējā reģiona valstīs. Turcijas uzņēmums ir loģisks "Latvijas Finiera" attīstības ceļa un uzdevuma – būt pieejamam visā pasaulē – turpinājums.

Pērn Igaunijā atklāja bērza finiera rūpnīcu “Kohila Vineer”, kas rekonstruēta atbilstoši jaunākajiem tehnoloģiju standartiem, lai ražotu augstvērtīgu produkciju, ekonomējot koksnes un energoresursus. Atjaunotās ražotnes jauda sasniegs 70 tūkstošus kubikmetru bērza finiera gadā.

Šajā gadā “Latvijas Finieris” plāno investēt 15 miljonus latu produktu attīstībā, energoefektivitātes projektos un citās jaunajās tehnoloģijās.