Paziņojumi

AEO saņem pirmais ražošanas uzņēmums Latvijā – "Latvijas Finieris"

27. jūnijs, 2016

Viena no Eiropas Savienības (ES) muitas galvenajām prioritātēm ir uzlabot drošības pasākumus, paredzot stingrākus preču muitošanas noteikumus, vienlaikus nodrošinot ātrāku muitošanas procesu un izvairoties no neefektīvas preču kontroles. ES Muitas drošības programmas galvenais elements ir atzītā komersanta (AEO) sertifikāts – paaugstinātas drošības prasību un atvieglojumu līdzsvars.

“Latvijas Finieris’ ir pirmais ražotājs Latvijā, kas saņem AEO sertifikātu – uzticama muitas sadarbības partnera mandātu. Tas nozīmē, ka muita deleģē uzņēmumam daļu savu funkciju.
Sertifikātam ir divas daļas – 1) muitas vienkāršojumi un 2) drošība un drošums. “Latvijas Finierim” ir abas daļas. Drošība ir uzņēmuma prioritāte. Veicot proaktīvas darbības, “Latvijas Finieris” ir soli priekšā un gatavs ātri risināt problēmas nebijušās situācijās, nezaudējot laiku un naudu.
Lai iegūtu šādu sertifikātu, bija nepieciešami divi gadi, kuru laikā auditēja gan “Latvijas Finiera” produkcijas un piegādes ķēžu kustību, gan partneru un iesaistīto personu identifikācijas procesu un darbinieku atbildību, kā arī apsardzes, informācijas tehnoloģiju un serveru drošību.
ES komersanta AEO statusu atzīst un priekšrocības piemēro visās ES dalībvalstīs, neatkarīgi no tā, kurā dalībvalstī sertifikāts ir izsniegts.

AEO priekšrocības: samazina fiziskas un dokumentu pārbaudes, piešķir prioritātes režīmu, ja izraudzīts pārbaudēm, dod iespēju pieprasīt noteiktu vietu pārbaudei, lai mazinātu aizkavēšanos vai izmaksas, nodrošina lielāku procesu pārredzamību un elastību, ietaupa laiku un mazina administratīvo darbu, paaugstina datu kvalitāti, palielina darba efektivitāti un konkurētspēju utml.
Process ir aktīvs joprojām un aizvien uzlabojams. Uzņēmuma atbildība ir palielinājusies gan drošības un procesu kontroles ziņā, gan apgūstot AEO priekšrocības maksimāli efektīvam pielietojumam.

Papildu informācija
Jolanta Medne, AS „Latvijas Finieris” padomes biroja vadītāja
Tālrunis 67067243; mob. tālr. 29372440
e-pasts: jolanta.medne@finieris.lv; www.finieris.com

Īsumā par „Latvijas Finieri”
Koncerns „Latvijas Finieris” 2015. gadā sasniedza 196,5 miljonus eiro apgrozījumu, saražojot 240 tūkstošus kubikmetru saplākšņa, nopelnīja 12,8 miljonus eiro, attīstībā ieguldīja 42,3 miljonus eiro, kopējais nodokļu apjoms 17,4 miljoni eiro. Koncernā strādā 2500 darbinieku.
Koncerna „Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

„Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa, ko pārdod vairāk nekā 60 valstīs (nozīmīgākās – Lielbritānija, Vācija, Francija, Itālija, Nīderlande un Turcija).
Bērza saplāksni izmanto dažādās jomās: celtniecībā – iekšējām un ārējām sienām, grīdām, sastatnēm, platformām, betonēšanas veidņiem; transporta industrijā – treileru, autobusu un mikroautobusu grīdām, treileru sienu un griestu apšuvumam; kuģu būvē.