Par mums


Bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem.

Par mums

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem.

Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana.

  • 1873Rūpnīca "Latvijas Bērzs"
  • 1923Rūpnīca "Furniers"
  • 1929Rūpnīca “Lignums”
  • 1975Valsts uzņēmums "Latvijas Finieru ražošanas apvienība"
  • 1992Akciju sabiedrība "Latvijas Finieris"

Kārtu pa kārtai kopš 1873. gada

“Latvijas Finieris” pirmsākumi meklējami 1873. gadā dibinātajā rūpnīcā "Latvijas Bērzs", kur līdz ar hidrauliskās preses uzstādīšanu 1909. gadā pirmo reizi Latvijā sākta saplākšņa ražošana.

Rūpniecībai strauji attīstoties, vēlākos gados izveidotie uzņēmumi “Furniers” un “Lignums” kļūst par sava laika modernākajiem un daudzās pasaules valstīs atpazītiem bērza finiera un saplākšņa produktu ražotājiem.

Padomju okupācijas laikā visas trīs rūpnīcas 1975. gadā tiek apvienotas, nodibinot valsts uzņēmumu "Latvijas finieru ražošanas apvienība". Tuvojoties PSRS sabrukumam, ražošanas apjomi strauji samazinās, un jaunu attīstību saplākšņa rūpniecība Latvijā piedzīvo tikai pēc 1992. gada, kad daudziem rūpnīcu darbiniekiem apvienojoties, tiek nodibināta slēgtā akciju sabiedrība "Latvijas Finieris".

Latvijas Finieris pasaulē

Šobrīd “Latvijas Finieris” ir attīstījies par starptautisku koncernu ar ražošanas uzņēmumiem Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Somijā, kā arī 12 produktu attīstības un tirdzniecības  uzņēmumiem Eiropā un ārpus tās.

Savu produkciju pārdodam vairāk nekā 70 pasaules valstīs, nodrošinot klientiem kvalitāti, servisu un individuālus tehnoloģiskos risinājumus.

GroupCreated with Sketch.